Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej o srebrnych wisiorkach na http://bit.ly/2ewMf83.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle reaguje również na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.