Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Szukasz drukarek 3D? Wejdź na https://cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można prawie o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy drukarek 3D i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się funkcjonalną budową i prostą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można uzyskać identyczne makiety, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w najrozmaitszych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest dokładny i trwały, a w toku procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]