Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Szukasz biżuterii z cyrkoniami? Wejdź na www.cyrkonie.com.pl.

W zdobnictwie twórcy bardzo chętnie wykorzystują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego charakteru, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne minerały mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, dzięki posiadanym cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład przez internet.