Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz zamówić ametysty, powinieneś odwiedzić ten adres.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.