Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Więcej o aparacie do presoterapii.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Jest mnóstwo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt do drenażu limfatycznego w domu

Duże możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, dlatego bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. stany zapalne bądź miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]