Złota i srebrna biżuteria z topazami

Sprawdź, gdzie zamówić topazy.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest również jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez złotników i nabywców biżuterii. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy w sklepach?

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z owym metalem. Warto jednak zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki oraz naszyjniki, ale złotnicy wykonują także inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek rzędu tysiąca złotych, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy niekiedy sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy więc udać się do paru sklepów – a to wymaga mnóstwo wysiłku. Aby tego się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Jest to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę także znaleźć kolczyki czy wisiorki w promocyjnych cenach.