Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Kup mistyczny topaz na www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na początku możnaby błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Ważna okazuje się także mnogość barw, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.